Gondolatok egy mekis pohár aljáról

10 trükk, amivel könnyebb lesz a tanév

1770-girl-study-hard-wallpaper-1600x900-370x223

Most, hogy mindjárt mehetünk is vissza a suliba (bocsi), úgy gondoltam, hogy megosztom veletek néhány szokásomat, amikkel talán könnyebben veszitek majd az akadályokat, sőt még időt is spóroltok. 🙂 

  1. Tanulj előre!: Nem tudom ki hogy van vele, de én sokkal gyorsabban megtanulom az anyagot, ha nem másnapra tanulok, hanem az aznapi dolgokat veszem át. És, hogy elfelejtem-e arra a napra, amikor legközelebb van olyan óránk? Nem, nem igazán, de mivel minden nap 40 percet buszozok az iskolába, felhasználom ezt az időt, és még egyszer átolvasom a dolgokat. 
  2. Nincs üresjárat!: Ha utazok, ha várom a buszt, ha edzésre megyek stb., és nem kéne semmit csinálnom, akkor inkább előveszek egy tankönyvet és tanulok. És ez szerintem nem a szabadidőm elvesztegetése, sőt. Ezzel időt spórolok. Később, ha lenne lehetőségem, helyem kényelmesen pihenni és nekem tanulnom kell, akkor sajnálhatnám azt az időt, amit a buszon zenét hallgatva és kínlódva töltöttem. 
  3. Írj vázlatot!: Nagyon-nagyon fontos szerintem, hogy valaki tudjon jó vázlatot írni, ugyanis elképesztő különbséget tapasztaltam a vázlatos tanulás és az a nélküli közt. Időben, erőfeszítésben egyaránt. Én személy szerint úgy készítem el őket, hogy az órán tollal írok,  a tanár magyarázata alapján ( és fontos, hogy merj eltérni a tanár variációjától, mert sokszor nem a számodra legjobb vázlatra akar rávezetni.  A tanárok próbálnak minél több módszerrel tanítani, ezért fontos, hogy tudd; neked melyik a legmegfelelőbb. Nekem például a táblázatos nagyon nem működik.) Az olyan dolgokat amiket elsőre nem jegyeznék meg, sárga jelölőfilccel húzom ki,( például ha történelemből először hallod azt a szót, hogy triumvirátus, akkor könnyebben jegyzed meg ha mindig megakad rajta a szemed, valahányszor kinyitod a füzetedet). Ezen kívül fontos, hogy kiegészítsd az órai jegyzeteket. Azokat az infókat, amiket a tanár nem említett, de a tankönyvben benne vannak, szintén hozzácsatolom a vázlathoz, de ceruzával írom oda őket. 
  4. Órai munka a maxon!: Órán úgyis ott kell lenni, és biztos, hogy nem csinálhatom azt, amit a legszívesebben tennék épp abban a pillanatban ( nem aludhatok otthon az ágyikómban, nem mehetek kutyát sétáltatni, sem bulizni stb. stb. stb. ( és a padra borulva unatkozás nem számít ilyen dolognak, ezt jobb ha letisztázzuk magunkban)), ezért a legjobb ha totálisan kihasználom azt, az időt arra, amit otthon úgyis meg kéne csinálnom. Én tehát nem az a jelentkezős fajta vagyok, hanem megpróbálom még ott az órán megjegyezni az évszámokat, neveket, fogalmakat, amennyit csak tudok, megtanulok, hogy minél kevesebb maradjon későbbre. 
  5. A témazárók nagy kérdése: A legtöbb diák retteg a témazáróktól. Ezért halogatják őket ameddig csak lehet. Pedig a témazárókra voltaképpen nem is kell tanulni. Csak az órákra készülni. Én is ezt szoktam csinálni, és amikor épp van néhány szabad percem, akkor az előző anyagokra is visszatérek és átismétlem őket újra és újra. És így nem kell átrágnom magam 60 oldalon a tz-t megelőző éjjelen. 
  6. Használj Quizletet! : Ez egy nagyon hasznos kis trükk, főleg idegen szavak tanulásánál. Itt van az oldal linkje: https://quizlet.com/  Az alkalmazást telefonra is letöltheted, és így például a suliba menet is játszhatsz vele.
  7. Zajok? : Nálam az épp aktuális kedvemtől függ, hogy szeretnék-e zenét hallgatni a tanuláshoz, de ha, így teszek akkor mindenképp olyan számokat választok, amiben nincs szöveg. 
  8. Rendszerezz! : Egy jó kis rendszerező mindig segít, hogy ne hagy el semmilyen papírt, ami kell az órára.Én este össze szoktam pakolni a cuccom, mert reggel egyszerűen nem érzem magam képesnek erre, és ezzel a módszerrel nem hagyok otthon semmit, mert át tudom gondolni a dolgokat előre. Ha nem viszel valamit, és mondjuk pont az kéne, egész órán azzal foglalkoztok, máris hatalmas hátránnyal indulsz és gyakorlatilag azt a 45 percet pótolhatod be otthon.
  9. Reggelizz!: Ne éhesen üldögélj a suliban, próbálva visszafogni valahogy a hasad korgását, mert ez teljesen haza fogja vágni a koncentrációs kísérleteidet. 
  10. Ne görcsölj!: Oké, mindenki jó jegyeket szeretne. Legalábbis sokan. De ha elrontasz egy dolgozatot, az még nem azt jelenti, hogy véget ért számodra a földi pályafutás. Adj bele mindent, csináld rendesen és ha tiszta a lelkiismereted, de mégsem sikerült, akkor mi van? Semmi. 🙂 Te megpróbáltad. Annyit tehetsz, hogy végiggondolod, mi volt a hibád. De az őrjöngés, sírás, hőbörgés igazából felesleges. Totálisan felesleges. Az is elég nagy baj, ha izgulós típus vagy és minden megmérettetés előtt gyöngyöző homlokkal, kéztördelve üldögélsz és minden kitörlődik a fejedből, amit tanultál. Nekem az segített, hogy előtte, szünetben leírom, hogy pontosan mitől is félek, és utána megindoklom, hogy miért hülyeség az egész. 🙂 

Ha van olyan trükkötök, ami megkönnyítette a tanulást, írjátok meg kommentben.:)  Mindenkinek legyen zökkenőmentes, könnyű tanéve! Sok sikert! 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!